CTLHR10-06 TR13
5S-CTLHR10-06 TR13
CTLHR10-06 TR13
DIODE HYPERFAST 600V 10A 3TLM
Product Description
Series:Cut Tape (CT)
Series:-
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):600V
Current - Average Rectified (Io):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.7V @ 10A
Speed:Fast Recovery =< 500ns
Reverse Recovery Time (trr):> 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:25ns
Capacitance @ Vr:10??????A @ 600V
F:42pF @ 4V
Mounting Type:1MHz